0
0

تاثیر مدیتیشن در هوش

371 بازدید

آیا کسی که مدیتیشن انجام می دهد تبدیل به آدم باهوشی می شود؟

آیا کسی که مدیتیشن انجام می دهد تبدیل به آدم باهوشی می شود؟ بله!

در منظرگاه عمومی وقتی می گویند مدیتیشن از دید ما این است که به مجموعه تکنیکهای مدیریت ذهن آدمها مدیتیشن می گویند؛

یعنی چه تکنیک ریلکسیشن که برای ذهن آرامی باشد، چه تکنیکهای مدیتیشنی باشد که توجه و مراقبت کردن از قسمتی از صفتهای انسانی و یا مجموعه تکنیکهایی که مربوط به تفکر هستند و در مورد نقش آگاهی در بدن است و یا مجموعه تکنیکهایی که در مورد سکوت هستند و یا مجموعه تکنیکهایی که در مورد مدیریت و کنترل حواس هستند و خیلی از تکنیکهای دیگر از دید ناظر بیرونی کسی که این تکنیکها را انجام می دهند خیلی باهوش تر هستند.

این باهوشی را من دو قسمت می کنم یک قسمت را بگذاریم سر اینکه این آدم به نسبت آدمهایی که این تکنیک را بلد نیستند ذهنش را بهتر مدیریت می کند. برای همین مدیریت استراتژی بهتر، مدیریت بحران بهتر و مدیریت استرس بهتری دارد. مدیریت زمان بهتری دارد. مدیریت حل مسئله دارد.

مدیتیشن

مدیتیشن

یک قسمت دیگرش هم این است که همه تکنیکهای مدیریت ذهن می توانند باعث شوند ارتباط بین اطلاعات توی مغز افزایش پیدا کند. یعنی رابطه نورونی بین پکیج های اطلاعات بین قسمتهای مختلف مغز زیادتر بشود. بنابراین اینها سرعت دسترسی اطلاعات در مغز افزایش پیدا می کند و شما بهشان می گویید IQ بالایی دارند و یا باهوش تر هستند.

حالا این دو را باهم جمع کنید. یعنی یک آدم باهوشی دارید که یک دوقلوی دارد که او هم باهوش است و حالا یکی از آنها بیاید و تکنیکهای مدیریت ذهن هم یاد بگیرد. هم باهوش تر میشود و هم مدیریت ذهن بهتری می تواند انجام دهد. بنابراین به نسبت نفر اول مغز پیشرفته تری دارد. نمی توانیم بگوییم همه آدمها باهوش نیستند ولی می توانیم بگوییم اکثر آدمهای باهوش درگیر مسائل هوش خودشان هستند . هوششان اگر تربیت نشود به بیراه می رود. کافی است این هوش بواسطه تکنیکهای مدیریت ذهن و مدیتیشن سازماندهی شود تا برگردند به جایگاه اصلیشان و کمااینکه هم هوششان بالاتر می رود هم کیفیت زندگی در اطرافشان و مهارتشان بیشتر و بیشتر می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2086
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر مدیتیشن در هوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.