0
0

مزرعه ی شنی

366 بازدید
مزرعه شنی

مزرعه ی شنی یکی از جالب ترین و در عین حال ساده ترین تکنیک هایی است برای ریلکس کردن و تمرین مدیتیشن.

به ششمین مجله ی کانون پرورش تن و روان خوش آمدید.

ما می خواهیم در این مجله راجع به مزرعه های شنی صحبت کنیم.

این مزرعه ها تمرین عملی برای بی ذهنی هستند.

ساخت این مزرعه ها بسیار ساده است و از شن ها و خاک های رنگی ساحل سرزمین خودمان می توانیم استفاده کنیم. مثل خاک جزیره ی هرمز یا خاک مرجانی جزیره ی کیش.

مزرعه ی شنی

مزرعه ی شنی

ساخت مزرعه ی شنی

داستان بسیار ساده است؛ اول خاک را کاملا صاف می کنید. پس ذهنتان صاف و در واقع ساکن می شود. سپس روی آن هر نقشی که دوست دارید بزنید. این کار باعث می شود ذهنتان خلاق شود؛ اما آرام باقی بماند.

مزرعه ی شنی

مزرعه ی شنی

این همان تضاد همیشگی ذهن است؛ آرام اما فعال. بی ذهن ولی مشغول به کار.

اگر مغرتان این را یاد بگیرد الگوی آنرا روی بقیه ی زندگیتان پیاده می کند و به این روش تمام زندگیتان تبدیل به مدیتیشن می شود.

شما با مغزتان می توانید کاری را انجام دهید که یک مهندس برنامه نویس کامپیوتر انجام می دهد؛ یعنی می توان به مغز برنامه و فرمان داد، تا یک زنجیره متوالی از احساس آرامش و شادمانی را هر لحظه حتی در شرایط ناگوار هم ایجاد کند.

این کار راه حلی است برای کسانیکه درصدد مدیریت استرس های خود هستند و می خواهند شرایط زندگی را برای خود مطلوب کنند.مزرعه ی شنی

مزرعه ی شنی

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مغز تنبل است و فقط دنبال این می گردد که برنامه ریزیش کنید و اگر این کار را انجام دهید و شرایطی برایش ایجاد کنید که لذت ببرد خودش را توی شرایط اتوماتیک قرار می دهد و مدام اتفاق مثبت می آورد که لذت ببرید. و وقتی این حال را داشته باشید شروع به انجام کارهای نیمه کاره خود می کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2056
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مزرعه ی شنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.