0
0

فواید یوگا نیدرا

354 بازدید

برای درک یوگانیدرا و اینکه چرا باید حتما آنرا انجام دهیم، در این مقاله به فواید یوگانیدرا می پردازیم.

هر روز اطلاعات بسیار زیادی وارد مغز ما می شود.

مغز ما دقیقا با این اطلاعات چگونه برخورد می کند؟

تا چند سده ی گذشته هر قرن اطلاعاتی همان 100 سال محسوب می شد. در دهه های گذشته اعلام شد که هر قرن اطلاعاتی در چند سال اتفاق می افتد؛ این یعنی بمب باران اطلاعات در زمینه های متفاوت.

لحظه ای که این اطلاعات وارد مغز ما می شود قرار است مغز آنها را گزینش کند.

بر چه اساسی اطلاعات گزینش می شوند؟

بر اساس سوابق قبلی خودش آنها را گزینش می کند؛ یعنی هر اطلاعاتی هرچقدر هم ارزنده باشد اجازه ی ورود به قسمت نیمه آگاه و ناخوداگاه ما را ندارد.

شاید برای رسیدن به هدف هایمان احتیاج داشته باشیم که اطلاعات، سمبل و رفتارهای جدیدی را وارد قسمت نیمه آگاه و ناخوداگاه خود بکنیم.

اما سربازهای مغز به ما این اجازه را نمی دهند. سربازهایی که جلوی در نیمه آگاه و ناخوداگاه ایستاده اند و به واسطه ی آموزه های قبلی و کهن خودشان را تجهیز کردند و این اجازه ی ورود به هیچ اطلاعاتی داده نمی شود.

فواید یوگا نیدرا

قدیمی ترین ایده برای اینکه بتوانیم اطلاعاتی را که دوست داریم وارد قسمت خوداگاه یا نیمه آگاه یا ناخوداگاه خود بکنیم چیست؟

نیدرا، فلسفه ی چند هزار ساله ایست که به واسطه ی آن ما می توانیم سبک ذهنی صحیحی برای ورود اطلاعات به قسمت ناخوداگاه و نیمه آگاه داشته باشیم.

مسلما مدیتیشن یا ریلکسیشن نیست؛ یک تفکر است. تفکری که در آن یاد می گیریم عناصر در ذهن ما چطور با یکدیگر پیوستار پیدا می کند و رفتارها و سمبل ها چطور به وجود می آید؛ چطور تصحیح می شود و چطور به باروری می رسد.

فرصت این نیست که هر روز جملات مثبت به خودمان بگوییم؛ بهتر است سمبلش به طور اتوماتیک درمغز فعال شود تا هر روز و هر روز اتفاق های مثبت برای ما بیفتد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=1888
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد فواید یوگا نیدرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.