0
0

مدیریت خشم

363 بازدید
مدیریت خشم

در این مقاله از 5 مسیر خشم و راهکارهایی برای مدیریت خشم بوسیله ی قوانین یوگا برایتان صحبت میکنیم.

چرا ما انسانها عصبانی می شویم؟

عصبانیت می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، اما 5 دلیل در اکثر آدمها مشترک است.

پنج دلیل مشترک در عصبانیت

  • ما فکر می کنیم هر اتفاقی یک فاجعه است.

این موضوع روند عصبانیت ما را خیلی تند و سریع می کند. فاجعه بار دیدن هر چیزی سطح استرس و عصبانیت را بالا می برد. در اینگونه مواقع یوگا به ما می آموزد با تنفسهای آرام و عمیق خودمان را کنترل و به حل شدن مشکل فکر کنیم. همیشه به خودمان یادآور شویم هیچ چیز فاجعه بار نیست.

  • سیاه و سفید دیدن دنیا

برای فائق شدن بر مشکل مدیریت خشم تمرین سکوت بسیار کمک کننده است. در سکوت به جنبه های مختلف زندگی نگاه کنیم، تا متوجه رنگارنگی و تنوع در آفرینش و همه چیز شویم.

  • بدبین بودن

وقتی ما به عملکرد خودمان و افرادی که کاری را به آنها واگذار می کنیم بدبین باشیم. باعث ایجاد استرس و عصبانیت در ما می شود. علت بدبینی می تواند شکستها و ناکامی هایی باشد که ما در طول زندگی تجربه کردیم. یوگا به ما یاد می دهد با جهل و نادانی پا در این دنیا گذاشتیم و هر اتفاقی یک تجربه برای آموختن است، و ما از هر اتفاقی و پیش آمدی درس می گیریم. بدبین بودن با این تفکر یوگایی از بین میرود یا مدیریت خواهد شد.

  • عدم انتقاد پذیری

دلیل عدم انتقاد پذیری پر شدن ظرفیت ما از استرس ها است. بواسطه تمرینات یوگا استرسها و اضطرابها بی نهایت کاهش پیدا می کند. در نتیجه آن می توانیم ظرفیت وجودی خود را بالا ببریم و در مقابل تصمیمات و اتفاقات اطرافمان پذیراتر باشیم.

  • خودشیفتگی

اگر ما براساس جریان فکری خاصی که در ذهنمان است. بتوانیم برای چند فصل و یا چند روزی با موفقیت کار و زندگی خود را پیش ببریم، دچار حس خودشیفتگی می شویم و این موضوع زمانی به اوج می رسد که ما به واسطه تفکراتمان چند قدم با موفقیت برداشتیم اما در اطراف ما انسانهای دیگر شکست را تجربه کردند. اگر در اطراف خود شکست را ببینیم این خود شیفتگی در ما زیاد و زیادتر می شود. یوگا به ما یاد می دهد در اوج ناراحتی هیچ وقت امید را از دست ندهیم و در اوج خوشحالی هیچ وقت خودشیفته نباشیم. در اوج سرما همیشه به آمدن فصل گرم فکر کنیم و بالعکس.

Web

نکته آخر

اگر زندگی را با تمام تلاطم ها درک کنیم، یاد بگیریم زندگی تجربه کردنی است و موفقیت در زندگی براساس تفکر تجربه گرایی است، این باعث مدیریت خشم بواسطه قوانین ساده یوگا می شود.

البته آنچه در یوگا و آیورودا بعنوان نکات اخلاقی و اجتماعی یا ویژگیهای شاخص برای افراد در نظر گرفته شده ، براساس مبانی و ساختاری که در طبیعت وجود دارد است. در یوگا و آیورودا چیزی خارج از طبیعت وجود ندارد. با نگاه کردن به طبیعت درسهای آموزنده ای برای اصلاح سبک زندگی می توان گرفت.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=1817
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مدیریت خشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.