0
0

من قدرتمند

382 بازدید

این مقاله به قدرت شما و در واقع من قدرتمند می پردازد.

شما در زندگی می توانید در متن بودن را انتخاب کنید یا در حاشیه بودن را انتخاب کنید. وهمانگونه کائنات با شما برخورد خواهد کرد که شما انتخاب می کنید.

من قدرتمند

قدرت چیست؟

قدرت در شکل متعالیش نور آگاهی بخش است و در مرتبه ی پایین تر انرژی است و عامیانه تر آن یک چیز مادی است مثل پول، استعداد، فکر، امکان.. است.

نور یعنی شهود یعنی چیزی به دل شما میفتد و به شکل آگاهی است.

توانایی اگر من توانمند را در شما بوجود بیاورد مابقی من ها را می توانید در خود به وجود بیاورید تا به من قدرتمند برسید؛ مثل من درمانگر، من سازنده، من آفریننده، من خلاق، من مدیر…

اولین عملی که باید در جهت من قدرتمند انجام دهید:

توزیع منابع انرژی. انرژی شما کجا می رود و خرج چه کاری می شود؟ وقتی بین خانه و محل کار فاصله ی زیاد باشد انرژی زیادی در این بین و در ترافیک از انسان تلف می شود.

من قدرتمند

باید لیستی از اتلاف انرژی های خود تهیه کنید و سعی در ازبین بردن آن بکنید. مثل اتلاف وقت در فضای مجازی، پای تلفن، با افرادی که چیزی به شما اضافه نمی کنند…

تا وقتی این مسائل وجود داشته باشند توزیع منابع انرژی به خوبی در شما اتفاق نمی افتد.

یکی از موانع توزیع منابع انرژی مناسب سریال ها و فانتزی های افراد است.

این فانتزی ها اعم از صحبت کردن راجع به دیگران و تمسخر بقیه است که وقتی شما میزان این فانتزی ها را در طول سال اندازه بگیرید بسیاری از زمانتان به آن می گذرد.

سریال در زندگی ما به صورت اعمال دنباله دار ماست مثل عمل لباس انتخاب کردن که به غیر از زمانی که لباس کار میپوشیم، بقیه ی لباس هایی که می خواهیم انتخاب کنیم برای موقعیت های مختلف و زمان طولانی که ما صرف این کار می کنیم.

یا سریال هایی که در واقع تماشا می کنیم و زمان های گزافی که صرف آن می کنیم.

سریال هایی که اگر آنها را جمع و جور کنید باعث می شوند زندگی شما رو به بالا می رود و اگر آنها را جمع و جور نکنید زندگی و خودتان را از پا درمیاورند. شما باید این سریال ها را لیست کنید و برای خودتان روشن کنید که کدامش باعث عقب افتادن برنامه ها و اهداف شماست و آنها را از بین ببرید و حذف آن باعث می شود زمان ساخته شود برای زندگی جدید.

یک مانع دیگر برای توزیع منابع انرژی فرد یک لیستی دارد به نام “من نمی خواهم در جریانش باشم!” سرک کشیدن در زندگی دیگران و صحبت کردن در مورد آن و گذاشتن زمان زیاد برای فوضولی در شرایط دیگران در حالی که چیزی به شما اضافه نمی شود. وقتی جلوی پخش این اخبار را بگیریم و به اصطلاح بگوییم من نمیخواهم در جریانش باشم وقتمان را نجات می دهیم.

از موانع دیگر توزیع منابع انرژی نداشتن سبک است و در واقع نداشتن سبک زندگی سالم. برای برخی با دانش آیورودا، برخی با طب مدرن، برخی با نوعی ورزش خاص بدست می آید.

اگر مهارت های خودتان را بالا نبرید و وارد تکنولوژی های به روز نشوید و پیشرفت نکنید دنیا به سرعت شما را از چرخه خارج می کند چون رشد نمی کنید و انگار قلب و مغز شما از کار افتاده است.

پلن برای روابط مسئله ی بسیار مهمی است یعنی شما چگونه می خواهید عمل خود را بالا ببرید و با چه کسانی در میان بگذارید و آن را انتشار دهید. تکنولوژی و تکنیک را فرا بگیرید و اطرافیانتان را با این افراد پر کنید که باعث پیشرفت شما شوند.

پادکست بسازید و پادکست گوش دهید. علم خود را گسترش دهید و از علم دیگران یاد بگیرید.

تقویم کاری داشته باشید. یک دفتر زیبا و جلب توجه کننده برای خودتان تهیه کنید و تمام برنامه های خودتان را بنویسید. یک نصفه روز در هفته برای خودتان اختصاصا داشته باشید و فارغ از هرچیزی باشید.

هر ماه سفری حداقل یک روزه داشته باشید و از محل زندگی خود خارج شوید و برای آن برنامه ریزی کنید. در هر فصل هم سفر 2/3 روزه داشته باشید.

در انتهای این سررسیدی که برای خود تهیه کردید غذاهای مورد علاقه ی خود را بنویسید و خوراکی هایی که خیلی دوست دارید و جاهایی که آن ها را عرضه می کنند را در آن ذکر کنید که حتما در وقت هایی که برای خود می گذارید آنها را بگنجانید.

همه چیزهایی که استفاده ی روزانه تان است را +15% در دفترتان بنویسید که همیشه در آخر یک هفته مواد تازه خریداری کنید و برای خرج پولتان برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

من قدرتمند

تاب آوری

شما موفق هستید وقتی که بدنتان سالم باشد پس باید تاب آوری جسم را بالا ببرید. باید ویتامین ها و مینرال ها را متناسب با نیاز بدن مصرف کنید.

وقتی تاب آوری تان را بخواهید از نظر روانی بالا ببرید باید کارهایی را انجام دهید که حالتان را خوب کند؛ برخی ممکن است با انجام کارهای مذهبی و ارزشی خودشان حالشان خوب شود. ممکن است برخی با خرید کردن، برای خودشان وقت گذاشتن، کلاس رفتن، خوردن خوراکی های خوشمزه، پیاده روی، کارهایی که از نظر روانی آنها را تخلیه کند و … تاب آوری روانیشان بالا رود.

می توانید دفتری برای خودتان تهیه کنید و تعیین کنید چه چیزهایی حالتان را خوب می کند.

وقتی وارد جمع های مفید می شویم و صحبت های سودمند در آن ردو بدل می شود باعث می شود تاب آوری اجتماعیتان بالا رود.

مدیریت ابهام

ابهام داشتن یعنی گنگ بودن، گیج بودن. ابهام در هر زمینه شما را دچار انجماد می کند. این منجمد شدن باعث می شود شما در هر قسمتی از زندگی هستید متوقف شوید. توقف ایجاد شده درنهایت سلول های مغزی شما را از بین می برد و مرگ اعضای داخلی بدنتان شروع شده چون اگر هر روز شوک سالم به آنها وارد نشود فکر می کنند دیگر زندگیشان به پایان رسیده است و باید یواش یواش بمیرند.

باید لیستی تهیه کنید از ابهامات زندگیتان؛ وزنم چی میشه؟ شغلم چی میشه؟ سلامتیم چی میشه؟ قراره با کی ازدواج کنم؟

ماندن در حقیقت

شما برای هرچیزی که برای آن زمان بگذارید به آن میرسید. پس برای اینکه قدرتمند باشید باید حقیقت های زندگیتان را پیدا کنید و برای آن وقت بگذارید؛ واقع نگر بودن، در متن باشید و در حاشیه نبودن، دچار توهم نشدن…

خیلی مواقع خیلی افراد ما را از حقیقت دور می کنند و نظراتی می دهند که در حیطه تخصصشان نیست و باعث می شوند ما در حقیقت نمانیم. باعث می شوند دلمان بریزد و فلان کار را انجام ندهیم و ترس به ما تزریق می شود.

پس ما آن کار را انجام نمی دهیم و در ابهام می مانیم و منجمد می شویم. پس از چندین سال میبینیم در هر بعد از زندگیمان منجمد شده ایم.

وقتی برای حقیقت خود جستجو می کنید و زمان می گذارید هستی تلاش شما را میبیند و از راهی آن حقیقت را به شما نشان می دهد. اقتدار به دست آوردن هر چیزی را پیدا می کنید در صورتی که زمان مناسبی را صرف بدست آوردنش کرده باشید.

مثل فردی که آنقدر یوگا کار کرده که جزئی از وجود و جسمش شده و می تواند حرکاتش را به راحتی انجام دهد. این فرد زمان متناسبی را برای رسیدن به این مرحله گذاشته و در حقیقت آن است.

اگر شما تلاش زیادی کردید ولی هنوز به نتیجه ی دلخواه نرسیدید، ممکن است راه را حتی خیلی کم ولی اشتباه رفته باشید و با انحراف راه را گم کرده باشید.

هدف را نباید عوض کنید و به دنبال اهدافتان بروید حتی اگر تلاش کردید و به آن نرسیدید. مدام راه های رسیدن به هدفتان را عوض کنید که بالاخره به آن برسید. مسیر رسیدن به هدف را هموار کنید. اگر آن اهداف برای شما نبودند اصلا به ذهنتان خطور هم نمی کردند.

من قدرتمند

چیزی که باید به آن اهمیت بدهیم مهارت جمع آوری اطلاعات است؛ یعنی برای هر هدفی که دارید باید برایش اطلاعات ذخیره کنید. اطلاعات شامل یک سری اطلاعات بیس و پایه است و اصل کار است و دیگری شامل اخبار آن است.

همه ی اینها را باید تفکیک شده برایش جمع آوری کرد. مثلا شما می خواهید یوگا یاد بگیرید. ممکن است چند مقاله ی علمی بخوانید که یوگا اثر دارد یا ندارد. ولی اینکه شما بدانید در اطرافتان چه جاهایی کلاس یوگا برگزار می شود، خبر آن است.

برای هرکاری باید این را انجام دهید وگرنه منجمد می شوید و در حقیقت نیستید. شما باید پیگیر چیزی باشید.

کسانی که می خواهند بیزینس کنند هم باید اینگونه باشند. آنها باید بفهمند شما به چه احتیاج دارید و آن را در اختیار شما قرار دهند. و زمانی این کار را بکنند که شما را تبدیل به مشتری خود بکنند و جزو خریدارهای مدام باشید.

کسی که اطلاعات دارد از بقیه قدرتمندتراست. پس برای رسیدن به هدف باید فایلی در ذهنتنان باز کنید و ببینید اطلاعات پایه و اخبارتان چیست. اگر هدف یا انگیزه ای ندارید باید برایش وقت بگذارید و آنرا پیدا کنید چون یا انرژیتان را جایی از دست داده اید و یا اصلا بلد نیستید انگیزه برای خود بتراشید.

ارائه ی آسانسوری مهمترین قسمت جمع آوری اطلاعات است. ارائه ی آسانسوری یکی از ابداعات مدیریت و بیزینس است. یعنی در مدت زمان کوتاه بتواند هدف مشخص، راه رسیدن به آن، افرادی که احتیاج دارد برای رسیدن به هدف و… همه مشخص باشند. وگرنه مغزتان گیر می کند که بالاخره از کدام راه بروید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2207
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد من قدرتمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.