0
0

تقویم شخصی

368 بازدید

در این مقاله می خواهیم چگونگی ساخت تقویم شخصی برای سال 1400 صحبت کنیم.

این تقویم بر اساس اطلاعات شخصی شما و اینکه در سال 1400 یک تقویم محکم، مفصل و قابل اجرا داشته باشیم که بر اساس آن این سال را سپری کنیم.

چرا سال 1400 مهم شمرده می شود؟

اهمیت این سال از این جهت است که به روایت غلط ورود به قرن جدید است؛ اما به روایت درست یک سال به قرن جدید مانده است. بنابراین سال 1400 سال ورود به قرن جدید نیست.

اواخر فروردین سال 1401 ورود به قرن جدید شمرده می شود.

پس اهمیت این سال اینجا مشخص می شود که قبل از ورود به قرن جدید امسال را استفاده کنیم و خیلی از کارهای نصفه کاره را بتوانیم پوشش دهیم.

تقویم

یکی از مسیرهایی که در تقویم باید حواسمان باشد اهداف شغلی است. شما یا برای خودتان کار می کنید یا کارمند هستید و برای کسی کار می کنید. در هر صورت مهارت جدید برای شغلی که دارید پیدا کنید.

باید ببینید پایه ی شغلی شما چیست و برای اینکه این پایه ارتقا پیدا بکند باید چه مهارتی را کسب بکنید و سریعا برای یادگیری آن اقدام بکنید.

مهارت آموزی برای شغل دوم می تواند هدف بعدی شما در نوشتن تقویم باشد؛ اقتصاد دان ها معتقدند که بحث بحران کرونا و بحران های مالی ممکن است دوباره اتفاق بیفتد. پس شغل دوم می تواند شما را کمی از این بحران ها امن نگه دارد.

شغل دوم نباید خیلی از استعدادها و مهارت هایی که در حال حاضر بلد هستید فاصله داشته باشد و باید یکی از استعدادها یا مهارت هایی که بلد هستید را گسترش دهید و در همان رابطه فعالیت بکنید. در واقع در دسترس ترین مهارت را کسب کنید و سریع الوقوع باشد.

مهارت کاهش تنش در محیط کار را باید پیدا بکنید در کنار افزایش بهره وری کارتان و باعث شوید به چشم بیایید.

در صورتی که شغلتان برای خودتان است تمرکزتان را روی 10 محصول بگذارید؛ 10 محصولی که به این 3 فرم می توانید عرضه کنید:

  • به شکل آفلاین بفروشید
  • به شکل آنلاین بفروشید
  • به شکل فیزیکی بفروشید

10 مرجع و سایت و شبکه ی اجتماعی برای فروش و تبلیغ مرتبط با محصولتان پیدا کنید.

ایده های متفاوت برای جذب افراد و تشویق آنها برای خرید محصول از شما بیابید. خیلی از ایده ها دیگر تکراری هستند مثل سو استفاده از احساسات مردم برای تبلیغ.

دنبال کار دیگری برای جذب باشید مثلا آگاهی به آدم ها بدهید تا آدمه ها به شما اعتماد کنند تا اگر یک روز به شما نیاز پیدا کردند یا پیج شما را دیدند بفهمند می توانند از خدماتتان استفاده کنند.

10 کتاب یا پکیج آموزشی یا نرم افزاری که بتواند این کارها را انجام دهد:

  • چیزی که بتواند مذاکره کردن را در شما تقویت کند.
  • افزایش عزت نفس را در شما بیشتر کند.
  • دنبال روش های نوین برای عرضه ی خدمات و محصولاتتان باشید.
  • پل های ارتباطی با مخاطب را یاد بگیرید.
  • نرم افزارهای کاربردی در رابطه با بیزینستان را پیدا کنید.
  • لوازم کاربردی مرتبط را بیابید که بواسطه ی آن بتوانید محتوا تولید کنید.
  • اتصال به بازارهای جهانی

اهداف دست یافتنی زندگی متاهلی یا مجردی

چه مجرد باشید یا متاهل باید زوج را بفهمید بنابراین در سال 1400 باید مبانی زوج درمانی را تا حدی بدانید.

اصلا مهم نیست که 30 سال هم با فرد در زندگی بوده باشید یا حتی جدا شده باشید و یاد بگیرید ارتباط همگرا داشته باشید؛ یعنی در کار یکدیگر دخالت نمی کنید و پا به پای هم به رشد فردی می رسید و به رشد یکدیگر کمک می کنید. صرفا به احساسی کردن رابطه اکتفا نکنید.

مسافرت های چند ساعته تا چند روزه

در سال 1400 به مسافرت های چند ساعته تا چند روزه بروید. چه با خانواده چه با زوج چه با دوستانتان. از تیر ماه اگر واکسیناسیون شروع شود شما به راحتی می توانید برای سفر ها در 6 ماه دوم سال برنامه ریزی کنید.

جاهای تکراری نروید. برنامه ریزی برای دیدن جاهای جدید بکنید.

بازی های ساده ی غیر کامپیوتری یاد بگیریم

برای دوره همی ها یک سری بازی ساده پیدا کنید که بتوانید با یکدیگر در ارتباط سالم باشید و با خانواده بودن را به ما یاد می دهد.

دوره های فرزند پروری را بگذرانید

هم افرادی که مجرد هستند هم کسانی که متاهلند نیاز دارند برای پرورش و تربیت فرزندانی که در آینده می خواهند داشته باشند دوره هایی را بگذرانند.

کارهایی که اختصاصی برای خودتان است

زمان استراحت و فعالیت خود را در سال 1400 مشخص کنید. هر روز چه ساعتی برای استراحت تعییبن شده، چه ساعتی برای کار اختصاص یافته و چه ساعتی برای ورزش و فعالیت.

هر کس متناسب با نوع زندگی و شرایط جسمانی خودش باید ورزش کند و هیچ بهانه ای پذیرفته شده نیست.

به سالم خواری و سالم زیستی بپردازید. غذاهای کم روغن و کم کالری مصرف کنید و این عمل را طی زمان به صورت آهسته آهسته انجام دهید.

همه ی دنیا برای رفع 10 بیماری مهلک دارند تلاش و سرمایه گذاری می کنند؛ یکی از این بیماری ها چاقی است که این بیماری با ورزش و خوردن غذاهای سالم تر کاهش می یابد و کنترل می شود.

لوازم و ابزار سرگرمی که وقتی خودتان تنها هم هستید می توانید استفاده کنید. مثل ابزار های ورزشی که در خانه برای خودتان قرار می دهید، کتاب هایی که دوست دارید بخوانید.

تغییر در ظاهر و عادت هایی که تا قبل داشتید و رنگ و مد هایی که همیشه استفاده می کردید. یک سری روتین هایتان را عوض کنید که مغزتان بفهمد که باید تنوع داشته باشد و از تنوع های صحیح و سالم لذت ببرد؛ نه تنوع هایی که باعث آزار خود یا افراد دیگر بشود.

هم گروه شدن را یاد بگیرید؛ مثلا یاد بگیرید که گروهی که راهپیمایی می کنند برای ورزش و سلامتی چه کسانی هستند یا گروه دوچرخه سواران یا سالم خواران کجا هستند و …

یعنی یک سری گروه وجود دارد یا گروهی را خودتان باید به وجود بیاورید و افراد را جذب کنید. دنبال خرده گروه ها و حاشیه ها نباشید.

تقویم
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2197
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تقویم شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.