یوگا الاینس اینترنشنال در ایران

کانون پرورش تن و روان، تنها نماینده انحصاری Yoga Alliance International

با مجوز رسمی در زمینه
یوگا، مدیتیشن و علوم در ارتباط
از سطح مقدماتی تا مربی‌گری

لوگو کانون پرورش تن و روان

کانون پرورش تن و روان

مجوز بین المللی مدرسه یوگای کانون پرورش تن و روان

تنها مدرسه مجاز یوگا الاینس در ایران

مدرسه یوگا الینس
مجوز کانون پرورش تن و روان

پیام گران بهای سوامی ویدیاناند صاحب امتیاز یوگا الاینس اینترنشنال
در خصوص نمایندگی انحصاری در ایران

کانون پرورش تن و روان

تنها نماینده رسمی یوگا الاینس اینترنشنال (Yoga Alliance International) در ایران می‌باشد.

استاد ذاکرین و یوگا الینس

2009 سفری به هند

در سال 2009 یوگا الاینس اینترنشنال از استاد سیدمحمد حسام‌الذاکرین دعوت کرد تا در مجمع یوگا در دهلی شرکت کند. این دعوت برای ارائه مقاله یوگانیدرا بر پایه مطالعات شخصی در انجمن یوگا ایران بود در این مقاله نظریه تاثیر تمرینات یوگانیدرا بر باز ترشح کردن هورمون ملاتونین مطرح شده بود. البته احمال سفارت هند باعث تاخیر در این سفر شد و موجب آشنایی بیشتر سوامی ویدیاناند و همکارش چاندرا شکاران با سیدمحمد حسام‌الذاکرین. در این سفر استاد ذاکرین چندین کارگاه یوگانیدرا و پرانایاما و.. در مرکز یوگا الاینس در دهلی برگزار کرد که مورد استقبال مخاطبین که از نژادها و ملیت های مختلفی که حضور داشتند  گردید. همین امر و گفتگوی مکرر استاد ذاکرین و سوامی ویدیا ناند منجر به صدور فنی تاییدیه ای مبتنی بر اعلام استاد بزرگ سید محمد حسام الذاکرین و توسط سوامی ویدیاناند ریئس یوگا الاینس اینترنشنال گردید.

مذاکرات دو هفته‌ای استاد ذاکرین و سوامی ویدیاناند منجر به اعطای نمایندگی انحصاری در ایران بود. پس از این سفر، گروهی از مربیان یوگا درجه 3 انجمن یوگا ایران با هماهنگی مدیران وقت، درخواست صدور مدرک بین الملی داشتند که با هماهنگی های تیم اجرایی همان زمان به ثمر رسید.

درباره کانون پرورش تن و روان نمایندگی یوگا الاینس

اعطای این نمایندگی بصورت انحصاری است و افراد یا ارگانها یا موسساتی که علاقه مند به دریافت گواهینامه ها و تاییدیه هستند باید از طریق نمایندگی ایران در ارتباط باشند. همچنین استاد سید محمد حسام الذاکرین به عنوان نماینده انحصاری یوگا الاینس اینترنشنال هند در ایران میتواند برای مربیان، مدارس و باشگاه‌ها و شهرهای مختلف ایران یوگا در ایران درخواست نمایندگی داده و پس از موافقت یوگا الاینس اینترنشنال به آن ها نمایندگی اعطا کند. 

استاد ذاکرین و یوگا الینس

آینده بهتر در ارتباطات بین‌الملل با یوگا الاینس اینترنشنال

مسلماً همه افراد به فکر ارتقاء سطح کیفی و کمی فعالیت های خود هستند. این گونه تفکر احتیاج به بستر مناسب فرهنگی و مناسبات صحیح اجتماعی دارد. رزومه ها و مجموعه فعالیت های متناسب با شغل شما، در آینده‌ای نه چندان دور میتواند راه‌های بین الملی را برای شما باز کند. یوگا الاینس اینترنشنال و نمایندگی رسمی آن در ایران میتوانند محدودیت ها را برای شما برطرف کنند و راهکارهای بهتر دیده شدن را به شما نشان دهند.

یوگا الاینس اینترنشنال در ایران

در سال 2009 در دهلی یک قرار داد به امضا رسید. این قرار داد ما بین یوگا الاینس اینترنشنال هند و استاد سیدمحمد حسام‌الذاکرین منعقد شد. این یک قرار داد انحصاری برای هر دو طرف بوده و هست. در این قرارداد یوگا الاینس اینترنشنال نمایندگی ایران خود را به صورت نامحدود به استاد سیدمحمد حسام‌الذاکرین اعطا کرد. بر اساس این توافق افرادی که به دنبال مدارک بین‌المللی هستند می توانند از طریق استاد سیدمحمد حسام‌الذاکرین به یوگا الاینس اینترنشنال معرفی شوند. هر فردی از ایران بخواهد با یوگا الاینس اینترنشنال مستقیم مکاتبه داشته باشد آن‌ها استادسیدمحمد حسام‌الذاکرین را معرفی خواهند کرد. این کار باعث نظم و هماهنگی بیشتر در کارهای هر دو طرف خواهد بود. دفتر یوگا الینس در ایران موسسه کانون پرورش تن و روان است. مدیر عامل این موسسه استاد سیدمحمد حسام‌الذاکرین است. کانون پرورش تن و روان یک موسسه رسمی در زمینه یوگا، مدیتیشن و علوم وابسته است.

همانندسازی مدارک داخلی یوگا

همانندسازی مدارک داخلی یوگا به مدرک بین‌المللی یوگا الاینس اینترنشنال هند

در ایران بسیاری از مربیان یوگا هستند که به صورت قانونی از مراجع معتبر مدرک مربیگری یوگا دریافت کرده‌اند و همچنین برای ارتقاع سطح علمی خود در کارگاه‌های دانش‌افزایی شرکت می‌نمایند که به واسطه آن ها، مدارک خود را تمدید می‌کنند. همه این مدارک داخلی ارزنده می‌توانند با هم تجمیع شوند و زیربنای دریافت مدرک بین‌المللی را فراهم آورند.

سال‌هاست دغدغه افراد در سرتاسر دنیا تبدیل مدارک و تجمیع مدارک داخلی برای داشتن رزومه خارجی  معتبر است.

از زمانی که فکر مهاجرت یا ویزای کار در کشور ثالثی در ذهن شما شکل می‌گیرد، همیشه به دنبال آن هستید که رزومه پرباری را برای آن فراهم کنید.

اما معمولا در زمان بسیار کم و محدودی که دارید نمی‌توانید در دوره‌های چند ده ساعته بین‌المللی شرکت کنید، حال با این فشردگی زمان چه باید کرد؟

در ایران شما برای دریافت مربیگری یوگا بین ۱/۵ تا ۴ سال  زمان را طی کرده‌اید و معلومات مورد نظر برای مربیگری را آموخته‌اید واز فدراسیون ورزش‌های همگانی به عنوان مرجع قانونی برگزارکننده دوره‌های مربیگری، مدرک خود را اخذ کرده‌اید.

همچنین در کنار آن در کارگاه‌های امتیازی یا همان دانش‌افزایی نیز شرکت نموده‌اید که به افزایش دانش شما از طریق برگزاری این کارگاه‌ها توسط مدرسین مورد تایید فدراسیون و انجمن یوگا بوده است.

 

گام بعدی شما برای بین‌المللی شدن چیست؟

تبدیل همین مدارک گذرانده شده در داخل ایران به یک  یا چند مدرک بین‌المللی از یوگا الاینس اینترنشنال هند توسط نمایندگی رسمی آن در ایران (کانون پرورش تن و روان).

ارزیابی مدارک

در گام اول کپی مدارک‌تان را از طریقی که شرح خواهید داد، برای ما ارسال می‌کنید و پس از ارزیابی اولیه، ما به شما خواهیم گفت که مدارک شما دارای وجاهت قانونی جهت اخذ مدرک بین‌المللی هستند یا خیر.

مدارک ارسالی داخلی از طرف شما برای ارزیابی کلیه مدارک مربیگری و گواهی کارگاهی از مراکزی که قانونا در اساسنامه آن‌ها تاکید بر برگزاری دوره آموزشی شده باشد و مجوز برگزاری دوره آموزشی را داشته باشند.

جمع امتیاز مدارک داخلی

پس از ارزیابی، مدارک شما در یکی از سه مرحله زیر دسته‌بندی می‌شوند:

۱. قابلیت تبدیل به مدرک ۲۰۰ ساعته بین‌المللی

۲. قابلیت تبدیل به مدرک ۳۰۰ ساعته بین‌المللی

۳. قابلیت تبدیل به مدرک ۵۰۰ ساعته  بین‌المللی

روش ارزیابی شما

تیم ارزیابی نمایندگی انحصاری یوگا الاینس اینترنشنال با شما تماس تصویری خواهد گرفت و در صورت مرد بودن با ناظر مرد و در صورت زن بودن با ناظر زن وارد گفتگو تبادل نظر و مصاحبه خواهید شد.

این مصاحبه استرس‌زا نیست و به جهت ارزیابی شما به نسبت مدارکی است که ارائه نموده‌اید.

در حقیقت راستی‌آزمایی دوستانه ایست که باید انجام شود تا ما هویت شما را کاملا حقیقی بدانیم و بر اساس آن اقدام به اخذ مدارک برای شما را در دستور کار قرار دهیم.

 

مبالغ دریافتی برای تبدیل مدارک

  • ۳۲۰ دلار برای دریافت مدرک ۲۰۰ ساعته از یوگا الاینس اینتر نشال هند.
  • ۵۲۰ دلار برای دریافت مدرک ۲۰۰ ساعته از یوگا الاینس اینترنشال هند و فدراسیون جهانی یوگا.
  • ۴۸۰ دلار برای دریافت مدرک ۳۰۰ ساعته از یوگا الاینس اینتر نشال هند.
  • ۶۸۰ دلار برای دریافت مدرک ۳۰۰ ساعته از یوگا الاینس اینتر نشال هند و فدراسیون جهانی یوگا.
  • ۶۸۰ دلار برای دریافت مدرک ۵۰۰ ساعته از یوگا الاینس اینتر نشال هند.
  • ۸۸۰ دلار برای دریافت مدرک ۵۰۰ ساعته  از یوگا الاینس اینتر نشال هند و فدراسیون جهانی یوگا.

 

نکته بسیار مهم

به یاد داشته باشید،کلیه فعالیت‌های عام المنفعه و حفظ طبیعت و مشارکت در کارهای خیرخواهانه، دارای امتیاز هستند و سطح امتیازات شما برای درجات بالاتر را فراهم می‌کنند. از این رو در هنگام آماده‌سازی مدارک جهت ارسال به ایمیل zakerin.mh@gmail.com همه این نکات را در قالب فایل pdf  و به صورت یکپارچه، مدنظر داشته باشید.

شرکت در روز جهانی یوگا، ورزش صبحگاهی در پارک‌ها، کار با معلولین و افراد کم‌توان و حتی کمک به اقوام و خویشاوندان دارای مریضی و مشکلات مالی و جسمی و روانی از اصول بحق اخلاقی در یوگاست و برای شما امتیازات خوبی را به همراه خواهد داشت.

توجهات لازم:

مدارک داخلی ایران حتما برای تبدیل شدن به مدارک بین‌المللی باید از نمایندگی ایران ارسال شوند و پس از اخذ مدارک متوجه سه امضا بودن آن خواهید بود.

دو امضا از طرف روسای محترم یوگا الاینس اینترنشنال هند و امضای سوم توسط گرند مستر ذاکرین به عنوان نماینده رسمی و انحصاری در ایران اصل مدارک به صورت دیجیتال و سریال ثبت و به صورت پی‌دی‌اف و همچنین به صورت کاغذی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مدت زمان اخذ مدارک بین ۳ هفته تا ۲ ماه کاری خواهد بود.

راستی آزمایی که باید انجام دهید:

شما می‌توانید با استفاده از این لینک مجوز مدرسه ما را با عنوان body and mind development center ببینید.

یا ویدئو جناب سوامی ویدیاناند را در خصوص اعطای نمایندگی به جناب ذاکرین، مشاهده فرمایید.

و یا با زدن بر روی این لینک مدرک ما را در سایت یوگا الاینس مشاهده کنید.

همچنین در ادامه همین متن می‌توانید، نمونه‌های مدارک اخذ شده را ملاحظه فرمایید.

ارتباط و گفتگو و پاسخگویی در مورد سوال‌های شما توسط گرند مستر ذاکرین و از طریق تلگرام و ایمیل می شود.

راه‌های ارتباطی:

ایمیل: zakerin.mh@gmail.com

شماره تماس، تلگرام و واتساپ: 09122334792

نمونه مدارک بین المللی یوگا الاینس

مدارک یوگا الاینس

کانون پرورش تن و روان نماینده انحصاری یوگا الاینس اینترنشنال هند در ایران است و طبق مجوزی که از موسسه یوگا الاینس اینترنشنال هند دریافت کرده، می‌تواند یوگا و علوم در ارتباط با آن را تا سطح 500 ساعته برگزار نماید. بعد از دوره‌های بین المللی کانون پرورش تن و روان به شاگرادان از طرف یوگا الاینس، مدارک یوگا الاینس اعطا می‌شود.

گرند مستر ذاکرین (سید محمد حسام الذاکرین)، نماینده یوگا الاینس و گرند مستر نیرا (منیره منسوبی)، ناظرهای یوگا الاینس در ایران هستند.

پیش مربیگری مدیتیشن، پیش مربیگری پرانایاما، مربیگری مدیتیشن، مربیگری پرانایاما، مربیگری یوگانیدرا، مربیگری یوگا و دوره جامع یوگا و آیورودا از جمله دوره‌هایی هستند که در کانون پرورش تن و روان به صورت آنلاین برگزار می‌گردند.

پس از اتمام دوره‌ها مدارک ارسالی توسط یوگا الاینس در سایت کانون پرورش تن و روان برای همیشه قرار داده می‌شوند.

همچنین در این جا می‌توانید تصاویر افرادی که مدرک برای آن ها صادر شده است را در سایت رسمی یوگا الاینس اینترنشنال هند ببینید.

کانون پرورش تن و روان بر اساس مجوز خود می‌تواند مدارک معتبر ایرانی در زمینه یوگا را به مدرک بین المللی یوگا الاینس اینترنشنال هند و فدراسیون جهانی یوگا تبدیل کند.

دوره‌های کانون پرورش تن و روان