وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
15000000 هر 30 روز
شروع کنید
یا

گرند مستر ذاکرین اولین و تنها ایرانی است که از طرف سوامی ویدیاناند عنوان گرند مستری را  در سال 2009 میلادی به خود اختصاص داده است .ایشان سال های متمادی به آموزش در زمینه های گوناگون مانند پرانایاما،شناخت مراکز انرژی(چاکراه)،مدیتیشن ، … و همچنین تدریس یوگانیدرا به مربیان یوگا در انجمن یوگای ایران و یوگانیدرای کاربردی به افراد مختلف پرداخته است.ایشان بعد از  دریافت نمایندگی یوگا الاینس اینترنشنال هند در ایران اقدام به برگزاری دوره مربی گری نیدرا در کانون پرورش تن و روان نموده است.

بنا به برنامه های مدون کانون پرورش تن و روان هر فرد بدون هیچگونه پیش نیاز و دانسته ی مرتبطی(حتی آشنایی با یوگا ) میتواند در این دوره شرکت کرده تا علاوه بر بهرمندی از  تکنیک های یوگانیدرا در جهت تغییر، بازسازی و رشد فردی و اجتماعی خود ، با استفاده از این مفاهیم کهن و علمی، دیگران را در مسیر آگاهی و پیشرفت یاری رساند.

یوگانیدرا، یوگای ذهنی است که به خواب خردمندان معروف است و در آن فرایند شکل گیری ، تغییر عادت ها ، الگوهای ذهنی ، سمبل ها، نگرش ها و ساختارهای عصبی مورد بررسی قرار میگیرد.

فرد با انجام تکنیک های یوگانیدرا متنوع در فرکانس مغزی خاصی به تمرین در جهت رفع مشکلات خود می پردازد.

بنابراین فرد از هر جنس و سطح تفکری توانایی این را خواهد داشت که با روشهای متفاوت تمرینی، ذهن خود را برای رسیدن به اهدافش آماده کرده و با تمرین بیشتر رسیدن به هدفش در دنیای واقعی را تجربه کند. حال اگر فرد یک دانش آموز ، مربی یوگا یا یک بیزینسمن یا حتی خانه دار بوده و یا هر شغل دیگری داشته باشد میتواند در این دوره شرکت کند .شرکت کننده در طول این دوره یاد میگیرد که برای موضوع و یا مشکل خاصی که میخواهد روی آن کار کند چه نوع تمرین هایی انجام داده و چه  نیدرایی را طراحی کند تا با ساختن و گوش کردن و انجام دادنش  به عنوان یک کمک درمان علمی آن مشکل را مدیریت کرده و در نهایت با استمرار در تمرین آن را کاملا برطرف نماید.

این دوره با استاندارد های بین المللی و زیر نظر یوگا الاینس هند در ایران به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار میشود.

مدت زمان برگزاری این دوره 150 ساعت است که 120 ساعت آن تدریس توسط گرند مستر ذاکرین و 30 ساعت آن توسط پشتیبانان حرفه ای گروه نیدرا صورت میپذیرد.

بازه زمانی این دوره یک ساله  میباشد که به صورت  یک هفته درمیان  هر جلسه  آموزش 5 ساعت  در یکی از روزهای هفته انجام میشود.

شرکت کننده در شروع دوره موضوعی را به دلخواه و با مشورت استاد انتخاب کرده و در طول دوره با کمک و راهنمایی پشتیبان ها، پروپوزال مناسب مربوط به آن را تهیه و به عنوان پایان نامه تحویل داده و پس از آن سه مدرک زیر را دریافت میکند.

  • مدرک کانون پرورش تن و روان با قابلیت ترجمه رسمی
  • مدرک یوگا آلاینس اینترنشنال هند
  • مدرک فدراسیون جهانی یوگا