0
0

5 دلیل برای ریلکسیشن

501 بازدید

5 اتفاقی که بعد از انجام 4 دقیقه ریلکسیشن برای شما رخ می دهد.

5 دلیل برای ریلکسیشن حداقل 4 دقیقه ای:

وقتی بدونید که با چهار دقیقه وقتی که به خودتان برای ریلکسیشن اختصاص می دهید، چه اتفاق مهمی برایتان رقم می خورد حیرت می کنید.

ریلکسیشن

در این مقاله سعی می کنیم به تیترهای اصلی در این زمینه بپردازیم.

  1. رفع تنش های جسمانی و روانی : ریلکسیشن باعث تخلیه و برطرف شدن تنش های عصبی-ماهیچه ای در انسان می شود. اگر این تنش ها از بدن خارج نشوند بصورت تیک های عصبی- ماهیچه ای نمایان میشوند. برای رهایی از تنش ها و فشارهای شغلی بهتر است چند دقیقه ای در روز را به ریلکسیشن بپردازید.
  2. رهایی از افکار بیهوده و گفتگوهای ذهنی: مطالعات و تجربه های کارشناسانی که این تمرینات را روی خودشان انجام دادند ، آنها را به این نتیجه رسانده ، زمانیکه تمرینات ریلکسیشن را با هر ساختاری انجام می دهند، در طول شبانه روز آینده افکار مزاحم و متلاطم کمتری دارند. به این صورت که رفع تنش های عصبی منجر به رفع تنش های روانی می شوند و هر وقت تنش های روانی در یک انسان کاهش پیدا کند گفتگوهای درونی و ذهنی فرد هم بهتر می شوند.
  3. کاهش هورمون کورتیزول : تمام تمرینات ریلکسیشن به کاهش این هورمون کمک می کنند. در زمانی که خواب شبانه خوبی وجود نداشته باشد و یا استرس های روزانه از حد ظرفیت یک انسان بیشتر باشد، هورمون کورتیزول در بدن ترشح می شود. وقتی این تکنیک ها را انجام می دهیم چون بهبود عملکرد خواب اتفاق می افتد از ترشح هورمون کورتیزول جلوگیری می شود. از طرفی چون استرسها و تنش های عصبی-ماهیچه ای کاهش پیدا می کند، دلیلی برای ترشح این هورمون وجود ندارد.
  4. پرهیز از غذاها و نوشیدنی های مضر: تحققات نشان داده کسانی که تمرینات ریلکسیشن را بطور مستمر انجام می دهند، آرام آرام از خوردن غذاها و نوشیدنی های مضر دوری می کنند. این مورد هیچ ربطی به تبلیغات در مورد سالم خواری ندارد. بلکه هر چقدر در بدن یک انسان استرس تجمع پیدا کند علاقمندی به غذاهای اسیدیته بالا و با ادویه بالا بوجود می آید و هر چقدر میزان این تنش ها کاهش پیدا کند، بدن به خوردن غذاهای سالم میل بیشتری دارد. ( مانند سالاد، میوه ها و غذاهایی که عاری از اسیدهای چرب مضر)
  5. دوری جستن از انزوا و علاقمندی به جمع های سالم: هر چقدر تنش های عصبی و ماهیچه ای در انسان بیشتر باشد، تاب آوری انسان پایین می آید، به این معنا که از شنیدن، دیدن و یا برخورد با انسانها دوری می کند. زیرا ظرفیت وجودیش کشش دریافت اطلاعات جدید را ندارد. انجام تمرینات ریلکسیشن سطح تاب آوری بالا می رود و کسی که جمع گریزی داشته باشد آرام آرام به جمع های سالم را انتخاب و آنها می پیوندد تا سطح انرژی خود را بالا ببرد.

نکته مهم پایانی : استرسهای روزانه از منظرگاه هر فردی امری عادی تلقی می شود و ما هم حرف مان با این مورد در تناقض نیست. نکته مهم این است که رفع نکردن استرسهای هر روز باعث ایجاد تنش ها میشود. بنابراین تاکید روی پاکسازی و ریلکسیشن در پایان هر روز است. برای اینکه این استرسها از روز قبل به روز بعد و بر روی استرس های جدید اضافه نشود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2295
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 دلیل برای ریلکسیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.