0
0

راهکار رهایی از خیانت به خود

366 بازدید

در این مقاله به راهکارهای رهایی از خیانت به خود صحبت می کنیم.

در طب های مکمل درمان هرچیزی ضد خودش است پس اگر با توجه به نکاتی که در چند مقاله قبل راجع به خیانت به خود گفتیم، شما هم در این دسته جای می گیرید با ما برای رهایی خیانت به خود همراه باشید.

راهکارهای رهایی از خیانت به خود به 2 دسته تقسیم شده:

  • یک دسته راهکارهای بیرونی است که بیرون از خودمان باید به دنبال آن باشیم.
  • دسته ای که درونی است و باید درون خودمان آن را تمرین کنیم.

رهایی از خیانت به خود

از جمله راهکارهای بیرونی، نگاه کردن به بدن فیزیکی است و دقت کنیم که به کدام عضومان بی توجه بوده ایم و سعی در رفع مشکل آن ناحیه بکنیم.

یافتن نیازهای بیرونی در بدن فیزیکی؛ بعضی مواقع برای خودتان و بدنتان کاری انجام دهید. کاری که تا به حال برای جسم فیزیکی خودتان انجام ندادید. زمانی که شما کارهایی که تا به حال برای خودتان انجام نداده اید را انجام بدهید متوجه می شوید که یک سری نیازهای شما به واسطه ی آن در حال برطرف شدن است.

ورزش کردن و ماساژ گرفتن موثرترین راه ها برای بیرون دادن رادیکال های آزاد و سموم از بدن است و کسانی که معمولا به جسم و ذهنشان خیانت می کنند دارای رادیکال های آزاد بسیار زیادی هستند بنابراین به قول ابن سینا ورز بهترین راهکار است.رهایی از خیانت به خود

رهایی از خیانت به خود

ورز کلمه ای است که هم ورز دادن و ماساژ از آن گرفته شده هم ورزش کردن و پویا بودن. خود ابن سینا علاقه ی بسیاری به ورزش های طبیعی داشته مثلا اینکه قدم بلند برداشتن در جای مسطح که باعث می شود کمر و پاهای قرصی داشته باشید در راهپیمایی ها و در زندگی.

از آن طرف همیشه می گوید وقتی به استحمام خود مشغولید همیشه ورز را انجام دهید توسط کسی که دلک می داند؛ دلاک کسی که کار دلک انجام می داد و نقاط فشاری را روی بدنتان فشار میداد، ماساژهای عجیب و غریب در قسمت هایی از حمام که پر از بخار بود و شما در آب گرم بودید را انجام می داد تا رفع سموم از بدن اتفاق بیفتد.

راهپیمایی کردن ها برای فکر کردن و اندیشیدن به اینکه چه کاری می توانیم انجام دهیم که همانقدری که دیگران به ما وابسته هستند و لذت میبرند ازینکه ما کنارشان هستیم حال ما از اینکه کنار خودمان هستیم لذت ببریم. برای رفع نیازهای روحیمان احتیاج داریم که راهپیمایی بکنیم.

رهایی از خیانت به خود

رهایی از خیانت به خود

راهپیمایی را تا جایی که می توانید طولانی انجام بدهید که شما را وادار به تفکر می کند. حال اگر این راهپیمایی هر چقدر تنهایی تر باشد بهتر است یا اگر با دوستان باشد مدیتیشن هم اتفاق بیفتد Walking Meditation .

پوشیدن لباس خوب را هرچند تنها زندگی می کنید یا رکود زندگی شما را گرفته از یاد نبرید. اولین کاری که می کنید این است که میز شامی برای خود ترتیب دهید و لباس مرتبی را بپوشید و سر آن میز بنشینید و همچنین برای خود شمع روشن کنید.

اگر زوج هستید و بواسطه ی اینکه به دیگران بیشتر خدمت کرده اید و به خودتان خدمت نکردید؛ این را جایز بدانید که هرازگاهی طوری پشت میز شام بنشینید که در مجلسی رسمی شرکت می کنید. مرتب بودن و متفاوت بودن شرط است.

استفاده از دمنوش ها و روغن مالی ها. قهوه و چای خوردن به جای خود؛ اما بیشتر سعی کنید به سمت دمنوش ها و میوه های خشکی مه به شمل آجیل در بازار موجود است بروید. این میوه های خشک را میتوان حتی به عنوان دمکرده استفاده کرد و از مینرال های موجود در آنها بهره برد.

از روغن ها برای ماساژ خودمان (سلف ماساژ) استفاده کنیم که بسیار موثر هستند.

کتاب خواندن یکی از عناصر بسیار مفید است برای رهایی از خیانت به خود. زمانی که شما برای مطالعه میگذارید هیچوقت در زندگی شما گم نمی شود. یا به دنبال مقاله ای که به آن احتیاج دارید در اینترنت و فضای مجازی بگردید.

خیلی خوب موسیقی گوش دهید و موسیقی های خوب را گوش دهید.

به سفرهای چند ساعته تا چند روزه بروید.

گالری گردی یکی از راه هاییست که شما را به هنر و انواع هنرهای تجسمی که در گالری ها موجود است وصل میکند و بسیار می تواند درمان کننده باشد.

نگاه و شناخت فضای شخصی که در آن هستید مثلا از تم ها استفاده کنید یعنی اکنون که فصل زمستان است تمی در منزل شما وحود دارد که این فصل را تداعی کند؟ لازم نیست که کار خاصی انجام بدهید حتی قرار دادن چند شاخه ی خشک به نشانه ی این فصل کفایت می کند.

ارتباط با گیاهان برقرار کنید. گیاه های آپارتمانی وجود دارند که میتوانید آنها را پرورش دهید.

از عطرها و پرفیوم ها استفاده کنید. از رایحه ها و بوهایی که تا به حال استفاده نکردید. بوها هرچقدر کمتر باشند تاثیر کمتری دارند. شما ممکن است هر روز از عطرها استفاده کنید ولی وقتی کم از آن بزنید و به اصطلاح با آن دوش نگیرید، هم مفرح است هم حالتان را به نوعی خوب میکند هم اینکه هرچقدر مقدارش کمتر باشد تاثیرش بیشتر است.

جمع های دوستانه ی سالم را از دست ندهید. بنابراین از گالری های خوب، کنسرت های خوب، دیدن مناظر زیبا و طبیعت باعث می شود که شما مراودات اجتماعیتان خوب شود و جمع دوستانه ی سلامت پیدا کنید. مراسم های حافظ خوانی و مولانا خوانی و شعرخوانی و قصه خوانی در برخی خانه ها اتفاق میفتد که شرکت در این مراسم ها روح آدم را به سمت معنویت میبرد و اتفاق بدی در آن مکان نمی افتد.

کمی هنری باشید. در مناسباتی که در پیش رو است خلاقیت به خرج دهید و برگزار کنید مثل عید نوروز.

اولین راهکار درونی رهایی از خیانت به خود عبادت و رازو نیاز با خداوند است. اگر به هر دلیلی این قضیه اتفاق نمی افتد به این روال برگردید و گفتگوی خودتان را با خداوند قطع نکنید.

ایجاد فضای خلوت کردن. غیر از اینکه با خدای خودتان خلوت میکنید و با او صحبت میکنید با خودتان خلوت کنید. برای خودتان راه بروید. موسیقی خودتان را گوش دهید. کتابتان را بخوانید. چیزی بنویسید. آرزوهایی که همیشه یادتان رفته را به یاد بیاورید.

مراقبه کردن را فراموش نکنید.

پیدا کردن دلایل نداشتن پول، نداشتن تفریح، عدم همنشینی با آدمها.

باورهای غلط فرهنگی را رها کنید و سختگیری های اخلاقی را دور بریزید.

نیازهایی را برای دیگران انجام دهید که ارجح تر و اصلی تر هستند و در غیر این صورت نیازهای خودتان در اولویت هستند.

همیشه در دست و پای دیگران نباشید. همیشه به خوش خدمتی معروف نباشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://kanoonptr.com/?p=2208
اشتراک گذاری:
گرند مستر ذاکرین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد راهکار رهایی از خیانت به خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.