چاشنی هاضم سالاد و سوپ

در این مقاله میخواهیم راجع به چاشنی هاضم سالاد و سوپ صحبت کنیم.

چاشنی هاضم

چاشنی هاضم

در طب های کل نگر برای داشتن سبک زندگی سالم راهکارها و تمهیدات فراوانی وجود دارد. یکی از این راهکارها استفاده از چاشنی ها در کنار غذاهای سالم است. چاشنی های روغنی بخش گسترده ای از این چاشنی ها را شامل می شوند، که کاربرد آنها بیشتر برای هضم بهتر، جذب بهتر مواد غذایی و تصحیح تیپ های بدنی در فصول مختلف سال است.

ترکیب چاشنی روغنی هضم کننده(هاضوم) سالادها، جوانه ها و سوپ ها

  • نیم لیتر روغن زیتون که ترجیحا روغن زیتون بدون بو و تصفیه شده است.
  • فلفل سیاه 5 گرم (دانه های فلفل می تواند شکسته شود تا مواد موثر آن راحت تر با روغن ترکیب شوند.)
  • رازیانه 5 گرم (در تصور غلط عامه مردم رازیانه گیاهی زنانه است که استفاده از آن برای مردان مشکلات زیادی ایجاد می کند. )

در زنان به تنظیم عملکرد دستگاه زنانه و در مردان و زنان به تنظیم عملکرد هضم و دفع گازها از بدن کمک می کند. که به آن گیاه بادشکن هم گفته می شود.

  • هل 5 گرم ( مفرح و شادی آور است و همچنین مقوی قلب و عطر آن باعث تقویت اشتها برای افرادی است که دچار کم خوری عصبی هستند.)

 

فلفل سیاه، رازیانه و هل را با هم مخلوط کنید درون روغن بریزید. به مدت 2 تا 3 هفته توی محیطی گرم مثل آشپزخانه نگه دارید تا روغن مورد نظر آماده استفاده شود.

گرمای محیط باعث جا افتادن روغن می شود.

چاشنی هاضم

چاشنی هاضم

 

روغن چاشنی هاضم ترکیب مناسبی برای انواع سالادها، جوانه ها و سوپ هایی که می خواهید بعنوان پیش غذا یا یک وعده غذایی استفاده کنید.

این روغن به هاضوم یعنی هضم کننده قوی معروف است. باعث افزایش پیتا در بدن می شود، یعنی اینکه دمای بدن را در فصل سرما بالا نگه می دارد. به تعادل گرما در بدن کمک می کند.

ماندگاری این روغن چاشنی هاضم تا یک سال است.